Představení

Vybírejte z celé řady rozmanitých pohádek! 🙂 Nabízíme univerzální i sezónní představení.

V pohádkách kombinuji výstupy loutkových postav s živými vstupy, zpěvem a hrou na kytaru. Ve svých příbězích slučuji starší lidovou a klasickou pohádkovou tvorbu s modernějším pojetím a hlavně komunikací s dětmi.

Základem každé scény je praktikábl s rozšiřovacími křídly, který tvoří hrací stůl. Plus portály a kulisy vytváří otevřenou scénu. Divadlo je proto vhodné pro větší komunikaci s diváky. Všechny scény včetně loutek a kulis si vyrábím sám. Přenosných konstrukcí je více a jsou přizpůsobeny tak, aby plně vyhovovaly podmínkám dané pohádky.

Informace ohledně objednání termínu najdete zde: http://divadloalesebilka.cz/chci-se-zasmat/

Princezna a drak – aneb jak to bylo dál, když si Jirka Zlatovlásku vzal
O tom, jak statečný Jirka zvítězil nad drakem, který ho chtěl připravit o Zlatovlásku. Volné pokračování známé pohádky.

O červené Karkulce
Malá holčička se vydá přes les, aby popřála své babičce k svátku. Cestou potkává celou řádu kamarádů, nevyhnou se jí ale ani nástrahy zákeřného vlka. Konec pohádky zaujme překvapivým a veselým rozuzlením.

Zvířátka a loupežníci
Hospodář se s láskou stará o svá zvířátka i statek. Jednoho dne ho ale zastihne neštěstí, a tak vyšle zvířátka do světa, aby štěstí hledala jinde. Zvířátka v lese narazí na chalupu strašlivých loupežníků, ti však zdaleka nejsou tak chytří. A tak nejen, že dostanou od zvířátek za vyučenou, ta je připraví o jejich lup, který rozdají okradeným lidem a vrátí se ke svému hospodáři.

O dvou neposlušných telátkách
Telátka Lojzík a Bětka jsou pěkně vykutálená. Neuklízí si po sobě a ke všemu tropí lumpárny. Utečou ze statku, protože věří, že ve světě se nemusí pracovat a budou si moci pořád jen hrát. Na cestě však dostanou spoustu lekcí a polepšená se vrací domů.

Hledání ztraceného jara
Děti se vydají hledat jaro poté, co ho zlý skřítek uvězní v ledové jeskyni, aby už navždy panovala zima.

Šašek a čert
Království vládne král, který je moc a moc zlý. Krade, loupí, válčí a má radost z neštěstí druhých. Kvůli tomu si ho ale vyhlédne samotné peklo a když se král dozví, že ho chce odnést čert, slibuje šaškovi, že se polepší a prosí ho, aby ho zachránil. Kašpárek svou chytrostí nad popleteným čertem zvítězí.

Putování za šťastnou hvězdou
Vánoční pohádka, která vypráví o narození Ježíška, plná vánočních koled a tradic.